خدا صدایم را شنید

طبق معمول که آخرین نفر هستم برای خوابیدن ، بالاخره مسواک زدم ، چراغ ها رو خاموش کردم و سری به اتاق سراج الدین زدم و پتوش رو مرتب کردم و رفتم توی رختخواب. یادم افتاد ساعت موبایلم رو آماده نکردم برای زنگ زدن ، دوباره بلند شدم و ساعت رو تنظیم کردم  ؛ 4:40 .دراز کشیدم توی رختخواب و شروع کردم به خواندن سوره ها و اذکار قبل از خواب....دلم تنگ شد برای سالهای مجردی! هیچ دل نگران صبح بیدار شدن ها و خصوصا قضا شدن نماز صبح نبودم.مامان انگار یک ساعت شماته دار توی مغزش باشد سالهاست قبل از اذان برای نافله شب بیدار است و به طفیلی او نماز صبح ما تقریبا هیچوقت قضا نمی شد.خلاصه توی دلم هی غصه خوردم که کاش راحت می شد بعضی شب ها به فکر هیچ چیزی نباشم و "فقط" بخوابم.

نفهمیدم چطور خوابم برد.با صدای نق نق شهاب الدین بیدار شدم که دائم یک جمله را تکرار می کرد و من آنقدر گیج خواب بودم که نمی فهمیدم چه می گوید.نشستم کنارش و گفتم : مامانی آب می خوای؟

شهاب الدین : نه آب نمی تام .أبَّر می دَن.بوسو بدیلیم.(اکبر می گن .وضو بگیریم)

چند بار ازش سوال کردم و واقعا نمی فهمیدم چی می خواد.تمرکز نداشتم.دستش رو گرفتم و بردم توی آشپزخونه و گفتم نشونم بده چی می خوای بهت بدم.

من رو کشید سمت ظرفشویی.با گریه دوباره همین جمله رو که هر روز چند بار ازش می شنوم رو گفت.بعله ! شهاب الدین من رو برای نماز صبح بیدار کرده بود.قبل از اینکه موبایلم صداش در بیاد.با صدای موذن مسجد بیدار شده بود.با هم وضو گرفتیم و نماز صبح سه شنبه ، 11 آبان 1389 رو در کنار هم خوندیم!

پ ن :

یک نقاشی از سراج الدین دارم مال دو ، سه  سال پیش.کوه و درخت و ماهی و قایق و خورشید کشیده.وسطش هم با ماژیک نوشته : "مامان تو رو خدا من رو نماز صبح بیدار کن.اگر بلند نشدم با چک و لگد بیدارم کن.مامان خواهش می کنم." و گذاشته بود روی سجاده ی من که ببینم.

نمی دونم چرا نماز صبح خوندن برای بچه ها جذاب تر از نمازهای دیگه ست.شاید چون احساس بزرگی می کنند.

 

/ 13 نظر / 34 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بشری

تاریخ متن ات ! رو عشقه [نیشخند]

بشری

اوا خاک عالم !! باور کن من ایرانم ها.این پرچم کشور اجنبی چیه گذاشته واسه من [نگران]

اگنوستیک

سلام خسته نباشید افرین به تربیتتان ما را هم در نمازهایتان دعا فرماید شاید موفق بشویم یا حسین

اگنوستیک

سلام از پست نخبه نباش پسرم خیلی خوشم امد الحق که حق مطلب را ادا کردید در ان پست یا علی

زینب سادات

سلام در حد معجزه بود !

سمیرا

جووووووونم شهاب الدین و سراج الدین. چه قدر خوشبختین. حتما خدا خیلی دوستون داره...

سوده ط

البته همه بچه های شان اینطوری خوب بار نمی آیند ها!زحمت مامان گل شان بوده است...حضرت پدر که بیشتر اوقات منزل نیستند[عینک]

ریحانه سادات

سلام آفرین به این گل پسرای نماز خون!و آفرین به مامانی که همچین بچه هایی رو تربیت کرده.خدا حفظشون کنه براتون.[گل]

محسن

خدا برات حفظشون کنه ما رو هم دعا کن

حورا

فدای این شوق برای نماز خوندنشون[قلب] رَبِّ اجعَلني مُقيمَ الصَّلوهِ وَ مِن ذُرِّيَّتي رَبَّنا وَ تَقَبَّل دُعآء