آغاز دبیرستان

آقا پسر ما امسال وارد دوران دبیرستان شد ، هفت ساله سوم زندگی اش شروع شد و به لطف خدا به جز کمی مسائل جزیی که به گمانم همیشه وجود دارند ، روی هم رفته تا به حال اوضاع خوب بوده است و از نظر درس و مدرسه  هم که همیشه عالی و نمره یک ! برای دبیرستان حدود 10 مدرسه را انتخاب کردیم تا در امتحان وردی شان شرکت کند و به جز دبیرستان البرز الحمدالله همه را قبول شد. بعضی ها رو همان اول کار نپذیرفت که برای ثبت نام بریم و پرونده اش بسته شد ولی مدرسه هایی هم بود که خود من خیلی درگیر شدم از نظر فکری و کار به ساعت ها مشاوره با این و آن و استخاره و ....کشیده شد. مثلا علامه حلی را من به جهت کار فرهنگی ضعیف شون و البته نکته هایی که از مدرسه شنیده بودم خیلی موافق نبودم. مدرسه های دیگری هم که رفتیم برای مصاحبه به راحتی اعلام نظر می کرد که کادرشون چنین است و چنان است . تا رسیدیم به این مدرسه.بدو ورود حضرت ایشان پسندید و ما هم فرزند ذلیل !! ثبت نامش کردیم. البته کلی پرس و جو و دقت قبلش کرده بودیم .

از سه ماه تابستان ، طفلک حدود دو ماهش را مدرسه  بود و دو هفته ی آخر شهریور تعطیل. البته این دو هفته هم صبح تا آ[ر شب مسجد بود برای آماده سازی کارهای هفته ی دفاع مقدس ، اولین تجربه های دیر آمدن به خانه و کارهای اینچنینی را هم پشت سر گذاشت و چقدر هم راضی و سرزنده و با انرژی الحمدالله .

امروز صبح وقتی راهی اش کردم ، همان دلشوره ی مرموز دوباره آمد وسط ، که شاید انتخاب ما درست نبوده ،  نکند بچه زیر فشار درس اذیت شود ، نکند فضا خیلی  سخت گیرانه باشد  و هزار فکر  از این دست !

از زیر قرآن که رد شد ، صدقه را گذاشتم لای قرآن و شاید برای قوت قلبم قرآن را باز کردم....

 

"هو معکم أین ما کنتم "....

و باز هم سپاس خدای را که مرا هیچ گاه تنها نگذاشت....

/ 4 نظر / 48 بازدید
محسن

دوست عزيز وبلاگ و پست هاتون خيلي خوب بود لطفا به وب من هم بيا و در گروه آلفا عضو شو و ماهانه جايزه 50هزار توماني هديه بگير. منتظرم http://alpha20.mihanblog.com/extrapage/hadiehshop

ساناز

به سلامتی در پناه خدا باشه و همیشه قدمهاش در مسیر مستقیم و الهی باشه.

مامان نازنین زهرا

فکر کنم نمازهای دورکعتی مادر برای خدای فرزندش تقدیم به اهل بیت جواب داده

مامان نازنین زهرا

شما لینک مایین به خاطر همین گهگاهی مزاحم میشیم... ممنون که به ما سر زدین....مشعوف شدیم... کنار دعاهاتون دختر من هم جایی داشته باشه ممنون میشم حتی گاهی....