دارد این کتاب را می بلعد !

"آلکس هیوارد , فرزند سفیر کانادا در تهران است.سیاوش یکی از بچه های محله ی جوادیه که دست بر قضا , زبان انگلیسی اش خوب است , به آلکس فارسی یاد می دهد.آلکس , ماجرای یک دوره مسابقه ی فوتبال را در جوادیه از زبان سیاوش می شنود و یک تیم از بچه های کانادایی را برای مسابقه معرفی می کند ....اما کار به همین جا ختم نمی شود....

تیم هایی از کشورهای دیگر هم از راه می رسند , اسپانیا , ایتالیا, ژاپن , چین , سوئیس , آرژرانتین , برزیل و .... از عرب های کوچه مروی و بچه های کارگر افغانی هم تیم هایی معرفی می شوند و به تدریج یک جام جهانی کوچک در جوادیه پا می گیرد ."

.

.

اینها که خواندید خلاصه رمان اعجاب انگیز " جام جهانی در جوادیه" بود که چند روزی هست سراج الدین را تسخیر کرده! تا جایی که عطای بازی کردن در زنگ تفریح مدرسه را به لقای خواندن این کتاب بخشیده و شبها تا دیر وقت توی رختخوابش همچنان داستان جذاب این رمان رو دنبال می کنه.در یک کلام دارد این کتاب را می بلعد!!

کتاب را واحد کودک و نوجوان انتشارات قدیانی تحت عنوان کتاب های بنفشه منتشر کرده و فصل بندی و عنوان ها خیلی جالب هستند.

درصد بیشتر از حرفهایش شده است تعریف کتاب و شخصیت ها و سوال از معنای لغات و اصطلاحاتی که نمی داند و گاهی هم غصه ی قهرمان خوردن و اینکه ای کاش زودتر بفهمد بالاخره چه می شود. توجه به بُعد جوانمردی و رفاقت و اعتماد هم نکته ی خوب دیگری در کتابه و کلا باعث انبساط خاطر ما گردیده.

از سراج الدین خواسته ام بعد از اتمام کتاب در وبلاگ خودش در مورد داستان و جذابیت هایش بنویسد .قصد من معرفی کتاب و ثبت این روزهای عزیز دلم بود.امیدوارم کتابخوان باقی بماند.

/ 3 نظر / 40 بازدید
دیمزن-

کاش هفت هشت تا ار این نویسنده های نوجوان داشتیم. هر چه می گردم دنبال کتاب خوب برای چندتا از نزدیکان کم می آورم

شکیبا

واقعا رمان جذابیه، منم خوندمش و لذت بردم[نیشخند]

ابراهیم

با سلام :آیا شما بچه جوادیه هستید . ؟ در صورت بودن چرا پروفیل شما فعال نیست ؟ مترسید یک نهاری یا شامی یا چایی مزاحم بشیم حداقل بگوبچه کدوم خیابون ، کوچه هستید؟ در صورت تمایل یک سری به وب جوادیه اوشقلاری هم بزنید